Τρίτη, 26 Ιουνίου 2012

Αποτελέσματα Διαγωνισμού «ΒΙΒΛΙΟΔΡΟΜΙΕΣ 2012»

Αποτελέσματα Διαγωνισμού 
«ΒΙΒΛΙΟΔΡΟΜΙΕΣ 2012»
26/6/2012

Η Διεύθυνση και το εκπαιδευτικό προσωπικό των Εκπαιδευτηρίων ΓΕΙΤΟΝΑ συγχαίρουν όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες των Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων των δημόσιων και ιδιωτικών Δημοτικών Σχολείων της χώρας που συμμετείχαν στο Διαγωνισμό «ΒΙΒΛΙΟΔΡΟΜΙΕΣ 2012».

Τα ονόματα των μαθητών και των μαθητριών που διακρίθηκαν (βραβεία – τιμητικές διακρίσεις), καθώς και τα βραβεία των σχολείων, παρουσιάζονται στους πίνακες που ακολουθούν.

Α. ΒΡΑΒΕΙΑ ΑΡΙΣΤΕΙΑΣ
ΒΡΑΒΕΙΟ ΑΡΙΣΤΕΙΑΣ (ΕΝΤΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ)
ΒΡΑΒΕΙΟ ΑΡΙΣΤΕΙΑΣ (ΕΚΤΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ)
Μαίρη Δουφεξή
Ελισάβετ Παπαϊωάννου
Αφροδίτη Σηφάκη
Άννα Ψωμαδάκη-Καρασταμάτη
Εκπαιδευτήρια ΓΕΙΤΟΝΑ, Δ΄ Δημοτικού
[975]
Μιχαήλ-Κωνσταντίνος Αβραμόπουλος
Ευσταθία Αθανασοπούλου
Νικολίτσα Γεωργακοπούλου
Δήμητρα Δημακοπούλου
24ο Δ. Σ. Πατρών, Δ΄ Δημοτικού
[955]
Δημήτρης Παΐζης-Ραντοΐκοβιτς
1ο Δ. Σ. Παλαιού Φαλήρου, Ε΄ Δημοτικού
[975]


Β. ΒΡΑΒΕΙΑ ΜΑΘΗΤΩΝ
ΒΡΑΒΕΙΑ Δ΄
ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
ΒΡΑΒΕΙΑ Ε΄
ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
ΒΡΑΒΕΙΑ ΣΤ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

(ΕΝΤΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ)
1. Βραβείο καλύτερης ατομικής συμμετοχής
Ελευθεριανός Νικόλαος,
Λεόντειος Σχολή [920]

2. Βραβείο καλύτερης ομαδικής συμμετοχής
Καρλετίδη Αλεξάνδρα,
Καρποδίνη Ηλέκτρα,
Σταυρίδη Μαργαρίτα,
3ο Δ.Σ. Ραφήνας [925]


(ΕΝΤΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ)
1. Βραβείο καλύτερης ατομικής συμμετοχής
Παΐζης-Ραντοΐκοβιτς Δημήτρης,
1ο Δ.Σ. Παλαιού Φαλήρου [975]

2. Βραβείο καλύτερης ομαδικής συμμετοχής
Ιωαννίδης Στέφανος,
Καραβά Μαρία,
Κουνουσβελή Σμαραγδή,
Κουτσούκος Αλέξανδρος,
8ο Δ.Σ. Αργυρούπολης [885]
(ΕΝΤΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ)
1. Βραβείο καλύτερης ατομικής συμμετοχής
Παράσχος Αντώνης,
1ο Δ.Σ. Γλυφάδας [920]

2. Βραβείο καλύτερης ομαδικής συμμετοχής
Γιαννόπουλος Μάρκος,
Ρεμούντης Μιχάλης,
2ο Δ.Σ. Αγ. Παρασκευής [925]

(ΕΚΤΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ)
1. Βραβείο καλύτερης ατομικής συμμετοχής
Τεντζογλίδη Θεοδώρα-Δήμητρα,
13ο Δ.Σ. Καλαμάτας [930]

2. Βραβείο καλύτερης ομαδικής συμμετοχής
Αβραμόπουλος Μιχαήλ-Κωνσταντίνος,
Αθανασοπούλου Ευσταθία,
Γεωργακοπούλου Νικολίτσα,
Δημακοπούλου Δήμητρα,
24ο Δ.Σ. Πατρών [955]

(ΕΚΤΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ)
1. Βραβείο καλύτερης ατομικής συμμετοχής
Χατζηαναγνώστου Απόστολος,
Σχολή Καραβάνα Λάρισας [870]

2. Βραβείο καλύτερης ομαδικής συμμετοχής
Αθανασοπούλου Χριστοφίλη,
Αντωνοπούλου Ελένη-Βασιλική,
Αργυροπούλου Ελένη,
Γκοτσοπούλου Μαρία,
1ο Δ.Σ. Πύργου [920]

(ΕΚΤΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ)
1. Βραβείο καλύτερης ατομικής συμμετοχής
Ραυτόπουλος Διονύσης,
Σχολή Καραβάνα Λάρισας [775]

2. Βραβείο καλύτερης ομαδικής συμμετοχής
Αμαριωτάκη Νίκη,
Καλομενίδου Ερασμία,
Μοδέ Βασιλική,
Ντόκου Αναστασία,
42ο Δ.Σ. Πατρών [920]


Γ. ΒΡΑΒΕΙΑ ΣΧΟΛΕΙΩΝ
ΒΡΑΒΕΙΟ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΕΝΤΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΥΨΗΛΟΤΕΡΟ ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ
ΒΡΑΒΕΙΟ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΥΨΗΛΟΤΕΡΟ ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ


7ο Δημοτικό Σχολείο Κηφισιάς


42ο Δημοτικό Σχολείο Πατρών

ΒΡΑΒΕΙΟ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΕΝΤΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ
ΒΡΑΒΕΙΟ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ
1o Δημοτικό Σχολείο Βάρης

1ο Δημοτικό Σχολείο Πύργου



Δ. ΤΙΜΗΤΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ
Εκτός από τους μαθητές που βραβεύονται, οι μαθητές που αναφέρονται στους παρακάτω πίνακες συγκέντρωσαν επίσης πολύ υψηλή βαθμολογία και βρέθηκαν στις δέκα (10) πρώτες θέσεις του διαγωνισμού.

Δ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
Ξηρός Νικόλαος (3ο Δ.Σ. Άμφισσας), Σεγδίτσας Δήμος (1ο Δ.Σ. Άμφισσας), Φραγκελάκη Διονυσία (1ο Δ.Σ. Ηρακλείου)
Γκρίντζου Σοφία, Καλόφωνος Βασίλης, Παναγόπουλος Αναστάσης, Χατζή Αγγελική (42ο Δ.Σ. Πατρών)
Αντωνιάδης Παναγιώτης, Δελή Ελένη, Ζαφειρίου Ερατώ, Νιάνιου Παρασκευή (3ο Δ.Σ. Μυτιλήνης)
Ζαφειρόπουλος Κωνσταντίνος, Μακρυγιωργάκη Ελίνα (53ο Δ.Σ. Ηρακλείου Κρήτης)
Αλτάνη Φιλίτσα, Αρβανιτάκη Μαρία, Βασσάλου Παρασκευή-Μαρία, Βρύνα Ιουλιανή (1ο Δ.Σ. Πύργου)
Γεώργας Γεώργιος, Κουτέρης Γεώργιος, Μαλλιώρης Διονύσης (13ο Δ.Σ. Αθηνών)
Αντωνιάδη Ηλιάνα, Ζαρκάδας Νικόλας, Κωνσταντοπούλου Ουρανία, Λαλεχού Κασσιανή (4ο Δ.Σ. Βούλας)
Βλαχοπούλου Αλίκη, Βούτση Αριάννα, Ματάλα Ελένη, Μικρού Άννα (7ο Δ.Σ. Κηφισιάς)
Κακαμπούρας-Αλεξόπουλος Λευτέρης, Κακαμπούρας-Αλεξόπουλος Κωνσταντίνος (Δ.Σ. Χαλίκων Μυτιλήνης)
Μπεφάνη Εβελίνα (2ο Δ.Σ. Βάρης)
Μαθιουδάκη Ελπίδα, Νικολαΐδου Ηλέκτρα, Νίκου Φωτεινή, Τσόλου Ειρήνη (3ο Δ.Σ. Μυτιλήνης)

Ε΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
Παλιούρας Γεώργιος (1ο Δ.Σ. Σπάτων)
Κελεπούρη Κωνσταντίνα, Κελεπούρης Παντελεήμων (Δ.Σ. Φιλοθέης)
Μαραγκέλλη Μαρία (6ο Δ.Σ. Μυτιλήνης)
Μπισκέμη Αναστασία, Στάμος Δημήτριος, Τσίκνα Βασιλική, Φράγκος Ιωάννης (1ο Δ.Σ. Σπάτων)
Δίπλας Γρηγόρης, Ιερεμία Σοφία, Καλογεράκη Χρυσούλα-Μαρία, Μπιτσάνης Αθανάσιος (8ο Δ.Σ. Αργυρούπολης)
Βερβέρη Μερόπη, Ευαγγελινίδη Δήμητρα, Κεχρινιώτη Μαρία-Νεφέλη, Κυριακίδη Χρυσαυγή (3ο Δ.Σ. Μυτιλήνης)
Βουλά Θωμαΐς, Ευαγγελέλλη Μαρία, Κουμαρά Χριστίνα-Άννα (9ο Δ.Σ. Μυτιλήνης)
Κατσούλη Χρυστάλλα, Μιχαλακέλης Στράτος, Μιχαλαράκος Γιώργος, Τριανταφύλλη Μαρία-Παρασκευή (11ο Δ.Σ. Χαϊδαρίου)

ΣΤ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
Αλεβίζου Χρυσάνθη, Βαρκάδου Παρασκευή, Γιαννοπούλου Άννα, Κανιαδάκη Κωνσταντίνα (2ο Δ.Σ. Αγίας Παρασκευής)
Κουρούκλης Χρίστος, Νομικός Άρης, Παρόλας Λεωνίδας, Τενεκίδης Δαμιανός (1ο Δ.Σ. Βούλας)
Βελισσάρης Ιωάννης, Βουτσά Ασπασία, Καββαδάς Αλέξανδρος, Τερζίδη Μαρίνα (2ο Δ.Σ. Παλλήνης)
Γκρίντζου Κατερίνα, Μασσαρά Παρασκευή, Μητροπούλου Έλενα (42ο Δ.Σ. Πατρών)
Αβραμίδου Μαρία, Γεωργιλάκη Κωνσταντίνα (32ο Δ.Σ. Πειραιά)
Βλουτέλλη Βασιλική, Κατράνης Γιώργος, Τσαγκάρης Βησσαρίων (3ο Δ.Σ. Μυτιλήνης)

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου